Komunikat – 22 Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Klub A

Szanowne Zawodniczki i Zawodnicy planujący udział w XXII SMP Klub A w Lesznie, 30 maja – 8 czerwca 2024.

W związku z tym, że ilość zgłoszeń do SMP przekroczyła znacznie regulaminowy limit 40 uczestników, złożyliśmy wniosek do Komisji Szybowcowej o wyrażenie zgody na zorganizowanie dodatkowo (w tym samym terminie: 30 maja – 8 czerwca 2024) Ogólnopolskich Zawodów Szybowcowych w klasie Klub A jako drugiej klasy zawodów dla zawodników, którzy nie zakwalifikują się do SMP.

Termin kwalifikacji zawodników upływa 30 kwietnia 2024 i tego dnia zostanie opublikowana oficjalna lista zawodników XXII SMP 15m. Osobom niezakwalifikowanym, proponujemy udział w OZS.

Nie będziemy wdrażali nowej procedury zgłaszania udziału w SMP. Osoby, które zamierzają zrezygnować z udziału z OZS będą proszone o zgłaszanie rezygnacji w ciągu 7 dni, to jest do 7 maja 2024, godziny 24:00.

8 maja utworzymy i opublikujemy listę zawodników OZS w klasie Klub A, którzy będą rywalizowali na odrębnie wyznaczanych trasach.

Zawody 2024

Koleżanki i Koledzy,
Szybowniczki i Szybownicy,

Mamy zaszczyt poinformować, że Komisja Szybowcowa Aeroklubu Polskiego powierzyła Aeroklubowi Leszczyńskiemu organizację w 2024 roku aż dwóch imprez rangi Mistrzostw Polski:

• w dniach od 4 do 12 maja – TAURON 14 Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie 15m oraz towarzyszących im Ogólnopolskich  Kwalifikacyjnych Zawodów Szybowcowe (QZS) w klasie Klub A
      •  w dniach od 30 maja do 9 czerwca –  22 Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie Klub A

Dla pilotek i pilotów przywiązanych do tradycji rozgrywania zawodów Leszno Cup w końcówce sezonu mamy dobrą wiadomość: Zawody Leszno Cup 2024 w klasie 18 m będą rozgrywane w terminie  od 2 do 11 sierpnia.

W najbliższym czasie na stronie internetowej Aeroklubu Leszczyńskiego opublikujemy wymagane regulaminem  Biuletyny nr 1 (pisma organizacyjne) oraz regulaminy lokalne.

Możliwość zapisywania się na poszczególne zawody otwierają się 15 stycznia. Więcej informacji w menu Zawody